Opowiadania

Lato w Pensjonacie pod Bukami

Premiera: 15.05.2019

Czy istnieją miejsca, które mają magiczną moc czarowania rzeczywistości? I których urok spływa na gości jak ciepły, letni deszcz, obiecujący ukojenie i nowy początek?

Stary, ale odrestaurowany bieszczadzki Pensjonat pod Bukami kryje w sobie magiczną moc przyciągania wszystkich zagubionych dusz. Prowadzi go atrakcyjna i dystyngowana starsza pani, Róża. Każdego roku przyjeżdżają tu osoby, które szukają swojego miejsca w życiu i czekają na swoją szansę, dzięki której odnajdą w końcu szczęście. Także tego roku Pensjonat stanie się przytuliskiem dla młodych małżeństw, zwaśnionych sióstr, dawnych kochanków i samotnych serc. Każdy pokój zdobi grafika z cytatem z wiersza Stachury lub piosenki Starego Dobrego Małżeństwa. Odczytane słowa ze ścian, niczym za dotknięciem magicznej różdżki, będą miały wpływ na późniejsze wydarzenia czytających je osób. A może tak właśnie działa poezja? Zmusza do zatrzymania i refleksji, a potem subtelnie podpowiada myślom nowy tor.

Zapraszamy do Pensjonatu pod Bukami. Tego lata, jak zwykle, Pensjonat stanie się świadkiem nowych początków, sklejonych serc i tworzenia niezapomnianych chwil. 

Pierwsza miłość

Premiera: 30.01.2019

Opowieści wyjątkowe jak pierwsza miłość

Pamiętasz swoje pierwsze zakochanie? Motyle w brzuchu, ukradkowe spojrzenia i pewność, że spotkałaś kogoś niezwykłego. Tego nie da się zapomnieć.

Autorzy najpiękniejszych powieści obyczajowych stworzyli opowiadania o niezwykłej sile pierwszych zauroczeń. Ich bohaterowie idą za głosem serca, bo tak kochać można tylko raz, a cudowne wspomnienia zostają na całe życie. To historie pełne uczuć, emocji i wzruszeń niepowtarzalne jak pierwsza miłość.

Czy święto zakochanych może trwać przez cały rok? Zatrzymaj romantyczną atmosferę na dłużej i daj się ponieść sile uczuć. Może jedna z naszych opowieści będzie podobna do twojej? 

Zakochane Zakopane

Premiera: 31.10.2018

Najsłynniejszy górski kurort zimą aż kipi życiem. Roi się w nim od amatorów rozrywek i używek, można także zauważyć wytrwałych bywalców tatrzańskich szlaków. Spragnieni odmiany mieszkańcy wielkich aglomeracji, amatorzy białego szaleństwa, regularni turyści, a także debiutanci na zakopiańskich deptakach – w Zakopanem spotkacie całą plejadę barwnych postaci.

Co stanie się, gdy drogi ich wszystkich przetną się na gwarnych Krupówkach, a serca zabiją jeszcze mocniej na hasło: Zakochane Zakopane?! A wszystko przez jedną akcję promocyjną, w której wygraną był tygodniowy pobyt w Willi pod jodłami dla zakochanych...

Co z tego wyniknie? Czy miłość można wygrać w konkursie?

Zakochane Zakopane – tam zdarzyć może się wszystko! 

Przytulajka

Premiera: 28.02.2018

Lubisz się przytulać? Autorki najpiękniejszych powieści obyczajowych stworzyły opowiadania pełne miłości do domowych pupilów. Przygotuj kubek herbaty, ciepły koc i wtul się w nasze rozgrzewające historie.

„Przytulajka” to trzynaście chwytających za serce opowieści, w których psy, koty i inni czworonożni przyjaciele namieszają w życiu swoich właścicieli. Zwierzaki pomagają zatrzymać się w codziennej gonitwie i dostrzec serdeczność innych ludzi. Może miłość czeka bliżej, niż myślisz?

Ciche mruczenie, miękkie futerko, merdający ogonek i oklapnięte uszko zawsze wywołują uśmiech na twarzy.


Recenzje do poczytania:

BJC dobry film i jeszcze lepsza książka
Książki Serdegny


 

blad-w-sztuce

BŁĄD W SZTUCE. KRYMINALNA PIŁA

Moje opowiadanie „Pierwsza sprawa posterunkowej Wilk” zdobyło Główne Wyróżnienie Komendanta Szkoły Policji w Pile podczas Festiwalu „Kryminalna Piła”. Opowiadanie można przeczytać w pokonkursowej antologii, która 12 grudnia 2013 r. ukazała się nakładem Wydawnictwa Oficynka. Klikając na obrazek poniżej – przeniesiecie się na stronę festiwalu.

kryminalna-pila


 

halloween3-ksiegacieni

31.10 Halloween III. Księga cieni

Kolejna odsłona halloweenowej antologii. I znowu 27 opowiadań. Ja umieściłam w „Księdze Cieni” swoje opowiadanie „Tam chciałbym się zestarzeć”. Do pobrania za darmo tutaj: Ebookowo.pl

 
Trailer książki:


 

haloween2-wioskaprzekletych

31.10 Halloween II. Wioska przeklętych

27 opowiadań pełnych grozy, a wśród nich moje – „Korepetytorka”. Wraz z autorami oprowadzę Was po Strzyżewie zupełnie za darmo. Antologia do pobrania tutaj: Ebookowo.pl

Moje opowiadanie „Korepetytorka” w recenzjach: Horror Reviews Książki Sardegny

 
Trailer książki:


 

haloween1

31.10 czyli Halloween po polsku

Zbiór ponad 30 opowiadań 25 polskich autorów. Do pobrania za darmo tutaj: Ebookowo.pl  

Moje opowiadanie „Matczyna miłość” zostało wyróżnione w recenzjach: Czytam sobie książki Net is Nerdy Książki Sardegny

 
Trailer książki: